Aj v zime môžeme byť krásne a elegantné

woman-1284031_640Ktorá žena by nechcela byť krásna? Veď už malé dievčatá či slečny sa rady fintia a skrášľujú.

V kalendári sa nám píše už jeseň a pomaličky, ale isto ju vystrieda pani zima. Hoci ešte posledné slnečné lúče nás príjemne zohrievajú, ale už je čas chystať si šatník na tuhé mrazivé rána i večery. Nejedna z nás má už teraz hlavu v smútku stojac bezradne pred svojim šatníkom a rozmýšľajúc nad zimným oblečením. Našťastie v dnešnej dobe o oblečenie nie je núdza.

Ale ako sa obliecť v chladnejšom a mrznúcom počasí tak, aby sme spojili užitočné s praktickým a elegantným? Viacero žien má v zimnom období pocit, že sú svojim oblečením nepríťažlivé a nevýrazné.

Ponúkame vám preto niekoľko tipov ako sa obliecť do zimných dní, aby ste nezmrzli a zároveň nestratili nič na svojej príťažlivosti a elegantnosti.

Dôležité je zloženie materiálu, najlepšie sú prírodné materiály, napr. kašmír, vlna, bavlna či mohér. Vyberajte si oblečenie, ktoré je hrejivé, ale zároveň nestráca prvky ženskosti a elegancie so zaujímavým strihom, detailom, farbou alebo vzorom.

Dobrým doplnkom môžu byť pletené a kožušinové vesty. Krk a dekolt si môžete chrániť elegantným jednofarebným alebo viacfarebným rolákom. Ak rady nosíte sukne či šaty a neviete sa ich vzdať ani v zime, najlepšie sa k nim hodia hrubšie pančuchy, ktoré zahrejú niekedy viac ako nohavice.

Veľa žien obľubuje nosenie rôznych šatiek či šálov, a práve v jesennom a zimnom čase si ich môžete užiť najviac. Ak zvolíte vhodný materiál a tiež aj farebnú kombináciu, tak môžete dodať svojej osobnosti šarm. Rovnako dôležitý je výber správnych doplnkov, ako sú napr. šperky, náramky, hodinky či opasky. Práve ony môžu dodať vášmu oblečeniu potrebný šmrnc. Vďaka nim môžete zapôsobiť na svoje okolie práve tak, ako chcete.

Či už obľubujete nohavice, alebo ste skôr sukňový typ, či máte rady blúzky alebo roláky, vždy sa môžete obliecť tak, aby ste sa cítili pohodlne a pre ostatných príťažlivo. Treba dbať na správne zaujímavé farebné kombinácie, aby oblečenie a doplnky vytvorili správne línie a zvýraznili vaše krivky, nepridávali kilá naviac a tiež aby váš štýl vyhovoval prostrediu, na ktoré je určený.

Ešte jedna dobrá rada na záver: nestaňte sa otrokyňami módnych trendov. Nie vždy platí, že všetko, čo sa momentálne nosí, sa hodí aj k vašej osobnosti. Nedajte sa zlákať reklamami, výkladmi či emailovými ponukami. Riaďte sa vždy vlastným rozumom a pátrajte po osobitom štýle, ktorý bude iba jedinečný a zdôrazní vašu osobnosť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *